Sporta un veselīga dzīvesveida seminārs “ĒD! SPORTO! DZĪVO VESELS!” (22.10.2015)

22.10.2015. 00:00

.

Seminārā uzstājās: Guna Bīlande (diplomēta uztura speciāliste, konsultē Rīgā, Valmierā un Jūrmalā. Pašlaik studē Austrālijā, lai kļūtu par starptautiski atzītu  'Lifestyle coach'.) ar prezentāciju “Fiziskās aktivitātes un uzturs 21.gs.” Saturā: kas tad ir veselīgs uzturs 21.gs. un vai tas var ietekmēt fizisko sniegumu? Jo vairāk diētu tiek izgudrots, jo vairāk cilvēki apjūk, bet kā tad atrast sev un savai slodzei piemērotāko. Vai fiziska slodzi var apvienot ar tādām diētām kā svaigēšana, paleo, vegānā, pegānā un veģetārā diēta. Kādi ir alternatīvie olbaltumvielu avoti un vai ar to var nodrošināt sportistam nepieciešamo devu?

Ko vajadzētu pamanīt uz produktu etiķetes un galu galā - vai veselīgs var būt garšīgs un daudzveidīgs?

Uģis Kreitenbergs (sporta ārsts Valsts sporta medicīnas centrā. Regbija kluba Livonia un Latvijas regbija izlases ārsts) ar prezentāciju “Sporta traumas un to profilakse”. Saturā: sporta traumas, balsta un kustību aparāta bojājumi sporta nodarbībās ir viena no svarīgākajām problēmām sportā. Ārstēšanas un rehabilitācijas rezultātā balsta un kustību aparāta funkcionalitātei jābūt pilnībā atjaunotai līdz pirmstraumas stāvoklim. Kā novērst traumu rašanos sporta nodarbībās? Kā efektīvāk realizēt rehabilitācijas procesu?

Ralfs Upmanis (DCH studija grupu nodarbību un personāltreneris, TRX STC, RTC, GRTC, FORCE instruktors Baltijā) ar prakstisko nodarbību “Funkcionālais treniņš un TRX  piekares sistēma”. Saturā: mūsu ķermeņa sistēmas darbojas kā vienots kopums – analizējot kustību kā pamatu fiziskajai aktivitātei mēs saprotam, cik daudz nezināmā ir par sava ķermeņa iespējām. Kā izmantot šobrīd populāro TRX piekares sistēmu ikdienas treniņos?

Seminārā piedalījās gan sporta treneri un skolotāji, gan profesionāli sportisti. 

Semināra dalībnieki saņēma apliecību par sporta speciālista profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi 8 stundu apmērā, derīgu sporta speciālistu resertifikācijai.

«« Atgriezties